Zdrowe odżywianie

Zdrowa dieta dzieci

szkolne jedzenie

Dla każdego dziecka sklepik szkolny to duża frajda i powód do chętnego uczęszczania do szkoły. Wiedzą to rodzice, dlatego dają maluchom jakieś niewielkie pieniądza, by same mogły zaznać radości samodzielnych zakupów. Każdy właściciel powinien starać się, by oferowana przez niego żywność był jak najwyższej jakości. Warto wiedzieć, że istnieją nowoczesne e-sklepiki, które sprawnie zaopatrują sklepiki stacjonarne i mają konkurencyjne ceny towarów spożywczych, jak i przemysłowych.

Wafelki pełnoziarniste – błonnik i nie tylko

Dobre sklepiki szkolne powinny w swojej ofercie posiadać różnego rodzaju wafelki pełnoziarniste, ponieważ jest to wyjątkowo zdrowa przekąska, która jest zgodna z wytycznymi Ministra Zdrowia na temat żywienia dzieci. Szeroki wybór tego typu batonów posiadają e-sklepiki szkolne. Takie przekąski posiadają dużo wartościowego błonnika, który ułatwia procesy trawienne w organizmie oraz sporo witamin z grupy B, dzięki którym sprawniejszy staje się rozwój ośrodkowego układu nerwowego u dzieci. Warto zastanowić się nad zaopatrzeniem swojego sklepiku w takie produkty.

Produkty jednorazowe

Zaopatrzenie sklepików szkolnych nie jest kompletne bez dobrych jakościowo produktów takich jak chusteczki higieniczne. Wiadomo, że w szkole zapotrzebowanie na taki produkt jest ogromne, szczególnie w porze jesienno-zimowej. Warto zapewnić dzieciom dobrej jakości chusteczki, ze znanym składem. Znajdziemy bez problemu taki produkt w ofercie e-sklepików szkolnych.

Słodycze bez cukru

Obowiązkową pozycją w ofercie każdego sklepiku szkolnego są słodycze o składzie zgodnym z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia.
Takie produkty nie zawierają cukrów prostych takich jak glukoza i są bezpieczne dla maluchów. Produkty te mimo braku węglowodanów są nadal smaczne i chętnie kupowane przez dzieci. Charakteryzują się pobudzającymi wyobraźnie opakowaniami i przyciągającymi wzrok kolorami. Brak węglowodanów prostych sprawia, że zmniejszone jest ryzyko rozwoju nadwagi i otyłości, a dzięki temu – poważniejszych powikłań zdrowotnych w przyszłości. Słodycze bez zawartości cukru stanowią również swoistą profilaktykę rozwoju próchnicy u dzieci.

Oferta takich słodyczy jest naprawdę szeroka, możemy wybrać na przykład Dropki Bez Cukru, Musujące Cukieraski Bez Cukru, czy Oranżadę w Saszetkach Monster Fizzy. Każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie.

Szukając odpowiedniej hurtowni dla siebie, naprawdę warto zastanowić się nad e-sklepikami szkolnymi, gdyż dają one swobodny i wygodny wybór ulubionych produktów.

No Comments Found

Leave a Reply