Porady

Puszyste ciasto i soczysta pieczeń babci

  • By
  • 15 czerwca 2018
chleb domowy

Kiedy przypominam sobie, jak moja babcia piekła chleb w piecu węglowym, dopiero teraz w pełni doceniam jej mistrzostwo. Chociaż ówczesny piekarnik nie oferował  żadnych udogodnień, chleb i ciasta udawały się wspaniale. Świeże wypieki  zawsze znikały w szybkim tempie, chętnie zjadane podczas śniadań lub rodzinnych kolacji. Jak ona to robiła?

Sojusznik w kuchni

Ciasta coraz częściej kupuję w cukierni, ale od czasu do czasu lubię też coś upiec we własnej kuchni. Może dlatego, że rozchodzący się wtedy po mieszkaniu zapach piekącego się ciasta od zawsze kojarzył mi się z domem i jego ciepłą atmosferą.  Niestety daleko mi do mistrzostwa babci, więc  z ulgą korzystam z funkcji, oferowanych przez  nowoczesne piekarniki Mastercook. Naszpikowane nowinkami  urządzenia stały się sojusznikami  w przygotowywaniu ciast, pieczeni i rozmaitych dań.  Ich pomoc daje gwarancję, że zaplanowane przez nas potrawy będą smaczne, pieczeń wyjdzie soczysta, a ciasto puszyste. Obecnie wybór piekarników na rynku jest ogromny.

„Mądre” piekarniki

Dysponujące nawet kilkunastoma funkcjami oraz wieloma programami ułatwiającymi przygotowywanie potraw, zadowolą również miłośników pizzy czy grillowania. Jeśli szukamy pomysłu na danie, znajdziemy wskazówki w oferowanych przez nie książkach kucharskich. Piekarniki potrafią również precyzyjnie ustawić parametry pieczenia naszych mięs, ryb, ciast. Nie musimy się zatem martwić, że coś nie wyjdzie – kaczka się przypali, a drożdżowiec nie wyrośnie. Podoba mi się pomysł z  automatycznie wysuwającymi się prowadnicami. Po otworzeniu drzwiczek danie „wyjeżdża” do nas, oszczędzając konieczności  zaglądania do ciepłego wnętrza piekarnika.

Sterowane przy pomocy dotykowych paneli, naszpikowane rozmaitymi funkcjami i przyciągające oko nowoczesnym designem piekarniki są nie tylko znakomitymi pomocnikami ale i ozdobami naszych kuchni. Korzystając w pełni z oferowanych przez nie możliwości  zdołałam urozmaicić rodzinny jadłospis, a nawet polubić obmyślanie i przygotowywanie kolejnych potraw.

No Comments Found

Leave a Reply