Category

Porady

Diety Porady Zdrowe odżywianie

Gdy myślisz o deserze…

dietetyczny deser

Jeśli myślisz że desery nie pasują do prawidłowo zbilansowanej diety to, mamy dobrą wiadomość! Zdrowe odżywianie absolutnie nie wyklucza słodkich dań, które bywają ulubionym posiłkiem wyczekiwanym przez cały dzień. Musisz tylko zadbać, żeby deser był zdrowy.

No Comments
Porady

Proste przysmaki na upalne dni

  • By
  • 15 czerwca 2018
sałatka letnia

Lato za pasem, a pogoda coraz częściej zdaje się mówić, że nasz klimat to już prawie tropiki. Powiem szczerze, że ja średnio znoszę tego rodzaju pogodę. Nie przepadam za upalnymi dniami, parującym asfaltem i brakiem jakiejkolwiek możliwości ochłody, ale to i tak lepsze od znienawidzonej przeze mnie jesiennej pluchy. Odkąd mieszkamy we własnym domu, trochę bardziej niecierpliwie czekam na lato, ale to i tak jeszcze nie powód, żeby cieszyć się z tej pory roku jak dziecko. No, chyba że jestem nad Morzem Śródziemnym ;).

No Comments
Porady

Puszyste ciasto i soczysta pieczeń babci

  • By
  • 15 czerwca 2018
chleb domowy

Kiedy przypominam sobie, jak moja babcia piekła chleb w piecu węglowym, dopiero teraz w pełni doceniam jej mistrzostwo. Chociaż ówczesny piekarnik nie oferował  żadnych udogodnień, chleb i ciasta udawały się wspaniale. Świeże wypieki  zawsze znikały w szybkim tempie, chętnie zjadane podczas śniadań lub rodzinnych kolacji. Jak ona to robiła?

No Comments