Diety

Dieta cud – kuchenni pomocnicy

dieta cud

Moda na bycie fit rozkręca się i na każdym kroku możemy spotkać biegaczy, ludzi uprawiających nordic walking albo śpieszących się na zajęcia na siłowni. Dodatkowo masa blogerów rozpisuje się w sieci na temat diety, ćwiczeń i najlepszych sposobów na motywację. Sama od jakiegoś czasu wzięłam się za siebie i staram się ćwiczyć kilka razy w tygodniu. Ale kiedy przychodzi do tematu diety, moje wysiłki spełzają na niczym.

Jak to zmienić? Oczywiście najłatwiejszą opcją byłoby zamówienie sobie spersonalizowanych posiłków, które zostaną dostarczone prosto pod nasze drzwi. Brzmi kusząco, prawda? Możesz je zamówić np. na stronie Lightbox.pl na terenie praktycznie całej Polski.  Ale jak to mówią: „Dla chcącego nic trudnego”, dlatego trzeba szukać innych opcji jeśli nie mamy możliwości finansowych, aby skorzystać z diety pudełkowej. Udało mi się znaleźć dwie opcje, które nie zrujnują portfela, a do tego pozwolą na smaczne, zdrowe i szybkie przygotowywanie przekąsek i posiłków.

Pierwszym rozwiązaniem jest zakup blendera. To sprytne urządzenie pomoże nam błyskawicznie przygotować zupy, kremy, sosy, dipy, koktajle czy smoothies – jednym słowem pełna profeska żywieniowa Do tego, jeśli zainwestujemy w model z dodatkowym pojemnikiem i ostrzami, będziemy mogli szatkować, siekać i mielić składniki na sałatki, ciasta czy inne smakowite desery. Brzmi mało dietetycznie, ale dzięki blenderowi możemy przemycić do naszego dania składniki, za którymi nie przepadamy, a które są bardzo zdrowe.

Drugim urządzeniem jest maszyna do gotowania na parze, czyli parowar. Gotowanie na parze jest chyba najzdrowszą formą przygotowywania posiłków, chociaż wiele osób nie może przekonać się do specyficznego smaku tak przyrządzonych dań. Ale co tam – zawsze można użyć przypraw i świeżych ziół. Pamiętajmy tylko o tym, aby unikać soli i zastąpić ją zdrowszym zamiennikiem. Najlepsze w parowarze jest to, że dzięki kilku pojemnikom możemy naraz przygotować cały obiad! Oszczędność czasu i zysk dla zdrowia

A Wy macie jakichś sprawdzonych pomocników w trzymaniu diety?

No Comments Found

Leave a Reply